»To ni protizakonito, je pa nesistemsko. Nesistemske rešitve pa niso rešitve za daljši rok.«
»To ni protizakonito, je pa nesistemsko. Nesistemske rešitve pa niso rešitve za daljši rok.«
»Kot plačnik storitev bi bili bolj veseli, da bi se upoštevalo tisto določilo iz zakona, da ZZZS s svojim znanjem in strokovnjaki v sodelovanju z medicinsko stroko določa ceno.«
»Tudi Slovenija se je morala nekje naučiti. Če bi bi bili spomladi taki znalci, kot smo zdaj, bi takrat lahko bili bolj premišljeni, ampak saj se učimo.«
»Tako da bo primanjkljaj na prihodkovni strani okoli 215 milijonov, medtem ko vidimo, da bo razkorak med prihodki in odhodki ZZZS-ja vsaj 100 milijonov evrov v letošnjem letu. To je tisto, kar pričakujemo, da bi se moralo pokriti iz proračunske rezerve.«
»Zdaj v drugem svežnju predlagamo znova te ukrepe, ki smo jih že prvič, smo jih tudi prilagodili in upamo, da bo tokrat vendarle posluh in bodo sprejeli ustrezne ukrepe za finančno stabilnost slovenskega zdravstva.«
»In če se ne bomo pravi čas organizirali, kako naprej, mislim, da bomo še podaljšali čakalne vrste in vse, kar sledi temu, večji bosta umrljivost, večja obolevnost.«
»30 milijonov je torej nekje, visi še v zraku. Predvsem bi ta denar porabili za skrajševanje čakalnih dob. Nekaj moramo nameniti tudi za bolniški stalež. Pričakujemo, da bo iz tega naslova potrebno približno 18 dodatnih milijonov letos.«
»Tako kot nam je bilo razloženo, je najprej potrebna ustavna presoja obstoječega proračuna, šele potem bi bilo ministrstvo za finance pripravljeno razpravljati o odloku. Torej gre na neki način za politično vprašanje.«
»Če bi imeli ta denar nekje oktobra, potem verjetno bi ga lahko učinkovito porabili. Če bo pa kasneje, se bojim, da bomo imeli zadrego in da bomo na silo nekaj poskušali narediti. Tako da pravega učinka v tem primeru ne bo.«
»Skušali smo zapolniti vrzeli tudi na primarni zdravstveni ravni. Pripravljeni smo bili financirati 54 novih oziroma dodatnih timov družinske medicine in pediatrov. Na žalost nam vsega ni uspelo vzpostaviti, saj izvajalci niso prijavili dodatnih timov. Tako nam je decembra lani ostalo še 19 nepokritih timov.«
»Po dveletnih vlaganjih v dodatne programe od lanskega septembra kažejo tudi prvi pozitivni trendi pri skrajševanju čakalnih dob. Pri slikovni diagnostiki, magnetni resonanci, računalniški tomografiji ter tudi pri drugi radiološki diagnostiki 'čakalnih dob praktično ni več'.«
»Ponovno pa je treba opozoriti, da je sistem načrtovanja, odobravanja in dogovarjanja programov zahteven in dolg. Tudi v letu 2018 smo bili pri tem počasni.«